|  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

      |  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Arabayla Baştan Başa Portekiz

11

8 Gün & 7 Gece – Self-Drive (Tsf+Araç Kiralama+Oteller Paketi)

Mükemmel şekilde tasarladığımız, sekiz günlük kendi kullanacağınız arabayla keşif turuna turuna katılın ve baştan başa gerçek Portekiz’i keşfedin. Zengin tarihi ve tatlı, leziz Porto şarabıyla ünlü, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Porto’yu keşfetmeye başlayın. Önemli bir hac merkezi olan Fatima’ya ziyaret edin, Batalha’daki ve Mafra’daki görkemli Mmanastırları ziyaret edin. Ardından, Portekiz’in hareketli başkenti Lizbon’u keşfedin: Jeronimos Manastırı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı veya Sao Jorge Kalesi gibi başlıca simge yapılarını ziyaret edin, Alfama ve Bairro Alto gibi ilginç sokaklarını gezin. Sintra’yı ziyaret ederek yolculuğunuza devam edin ve Avrupa’nın en batı noktası olan Cabo da Roca’da soluklanın. Gezinizi Portekiz’in güneyindeki büyüleyici Algarve’de bitirin.

Kuzeyden Güneye Baştan Başa Portekiz


NERELERİ GEZMELİYİM?

Porto

Atlantik Okyanusu’na akan Douro adındaki nehrin kuzeyinde bulunuyor. Portekiz’in başkent Lizbon’dan sonra ikinci en büyük kentidir. Akdeniz ikliminin hakim olduğu bu şehre kışın da rahatlıkla gidebilirsiniz. Genellikle kış aylarında ılıman bir hava hakimdir. Porto, Türkçe kelime anlamı olarak “liman” anlamına karşılık geliyor. Hatta 2017 yılında seyahat edilecek şehirler listesinde bir numaraya çıktı. Porto’da gezilecek yerler çok fazla. Livraria Lello, Palacio da Bolsa, Dom Luis Köprüsü, Sao Francisco Kilisesi, Clerigos Kulesi, Casa da Musica, Bolhao Market, Serralves, Sao Bento Tren İstasyonu, Porto Katedrali, Soares dos Reis Ulusal Müzesi, Queijo Kalesi, Saint Ildefonso Kilisesi. İyi organize olursanız 2 gece ve 3 gün içinde Porto’yu ancak bitirebilirsiniz.

Porto’ya gidip porto şarabı tadımı yapmadan gelmeyin. Genellikle Gaia’da yer alan mahzenlere gidip tadım yapabilirsiniz Dünya şarap mantarı piyasasını da ilginç bir şekilde Portekizliler yönetiyor. Porto’daki başlıca şarap üreticileri
Sandeman, Ramos Pinto, Ferreira, Calem, Taylor’s, Offley, ve Graham. Porto şarabı için üzümler Douro vadesinde yetiştirilir, şarabın üretimi de bu bölgede yapılıyor. Mahzenler ise nehrin okyanusa açılan ağzında yer alan, Porto’dan Dom Luis köprüsü ile ayrılan, Vila Nova de Gaia şehrinde yer alıyor.

Lizbon

Portekiz’in başkenti olan Lizbon, Teji Nehri’nin hemen kıyısında bulunuyor. Burası Avrupa’da bulunan en eski kentlerden biri. Lizbon, Portekiz’in en çok turist çeken şehirleri arasında. Ayrıca her mevsim rahatlıkla gezebileceğiniz harika bir mevsime sahip.

Lizbon’da hediyelik eşya satan dükkanlarda sıklıkla karşınıza çıkan horozun bir efsanesi var. Efsaneye göre, kasabaya gelen bir genç handa geceyi geçirmek ister. Bu esnada hanın sahibinin kızı gence aşık olur fakat genç yabancı kıza yüz vermez. Bunun üzerine kız, değerli takılarını gencin çantasına koyar ve genci hırsız diye ihbar eder. Genci zindana atarlar suçsuzluğuna bir türlü yargıcı ikna edemez. Yargıç, evinde kızarmış bir horoz yemekte iken horoz birden canlanır ve gencin masum olduğunu söyler. Bunun üzerine horoz Portekiz’in milli sembolü olur. Her yerde karşınıza çıkan bu renkli horoz, Portekiz dönüşü arkadaşlarınıza vereceğiniz mütevazi bir hediye olabilir.     

Portekiz Horozu’nun hikayesi

Lizbon’da gezilecek yerler arasında Alfama Meydanı, Fado Müzesi, Rossivo Av, St. Georges Şatosu, Belem Kulesi ve Keşifler Anıtı bulunuyor. Şehri panoramik olarak görüp bol bol fotoğraf çekilmek istiyorsanız da Elevator Santo Justa’ya mutlaka gitmelisiniz. Ayrıca Alfama Meydanında nostaljik sarı tramvaya binmeyi unutmayın.

Lagos

Tarih doğal güzellikler ve harika bir gece hayatıyla dolu Lagos şehri, Portekiz’in en güney ucu. Sabah güne başlamak için Ponta da Piedade’de, altın renkli kayaların oluşturduğu falezlere gidebilir, ya da tekne turlarıyla Benagil Deniz mağarasını keşfedebilirsiniz. Lagos şehri, surlarla çevrili ve burham burham tarih kokar. Soğan, sarımsak ve Portekiz sosisiyle pişirilen istiridye yemeği Conquilhas à Algarvia yemeden dönmeyin. Ve mutlaka gece hayatına karışın. Buradaki deniz tatilinizi unutamayacaksınız.

Popüler Turlar

Endülüs Turu

Girit

Symi

Floransa

Madrid

En Son Yazılar

11
Cáceres’in Işığı, Büyüleyici Orta Çağ Şehri
05/01/2022
11
Sharm El-Sheikh (Şarm El Şeyh) Gezi Rehberi
14/06/2021
11
Eskapas, 27. World Travel Awards adayı
01/10/2020
11
Sea Kayaking Etkinlikleri
15/12/2019
11
Sinop Mantar Avı Yürüyüşü
05/12/2019
error: Alert: Content is protected !!