Mantar Avı ve Yürüyüşleri

Eskapas

Etkinlik Süresi: 3 Saat

Sonbahar ve ilkbahar. Havanın sisli, puslu, nemli ve çoğu zaman yağmurlu olduğu zamanlar. Aynı zamanda mantarın da bir anda ormanlarda arttığı dönemler. Yağmur mantarın bereketini arttırıyor. Mantar turlarını Istanbul’da Belgrat Ormanları, Polonezköy Ormanları civarında organize ediyoruz. Ancak zaman zaman Kastamonu ve Bolu gibi bölgelerde de çok özel mantar av organizasyonlarımız olmaktadır. Eğer siz de bu etkinliklerimize katılmak isterseniz lütfen etkinlik takvimimizi takip edin.

Isı ve nemin de etkisiyle özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında mantarların meyvelerini doğada görüyoruz.

Ülkemizde çıplak gözle görülebilen minimum 30 bin mantar türü bulunuyor

Mantar deyince aklımıza çoğunlukla marketlerde satılan kültür mantarları geliyor : Son zamanlarda çeşit çeşit kültür mantarı(istiridye, kestane, beyaz kültür mantarı vb) veya kuru halde ithal edilerek satılanları da var.Ancak doğadaki mantarlar çok daha cezbedici. Tek sıkıntı bilmediğiniz zaman sizi ölmekten de beter yapabilecekleri.

Ormanın içinde dolaştıkça, bir ağacın gövdesinde, ya da ıslak çayırların arasında, dere boyunca, birbirlerinden farklı rengarenk mantar cümbüşünün içine giriyorsunuz. Bir süre sonra bunu küçük bir grupla yapınca bu bir çeşit oyuna; en iyi mantarı bulma yarışına da dönebiliyor.

Mantar Konusunda daha çok bilgi almak ve grubun diğer üyeleriye tanışmak için sizi mantar sezonunda organie ettiğimiz haftasonu etkinliklerine bekleriz.

Rezervasyon yapmak için

Etkinlikler Takviminden  rezervasyonunuzu yapabilir etkinliklerimize katılmak istediğiniz tarihi seçebilirsiniz.

Bu programlar da ilginizi çekebilir

× Whatsapp'dan mesaj atın bize