|  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

      |  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Floransa

0
Price
From4,250TL
Price
From4,250TL
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

824

Müsait Değil Mi?

Eğer istediğiniz tarihe müsaitlik alamıyorsanız, yeni bir tarih seçin veya Rezervasyon Formunun yanındaki alanı tıklayarak Soru Formu gönderin. Size en kısa zamanda döneceğiz.

 

4 Gün
Floransa
Floransa
Min Age : 6
Max People : 12

Floransa ya da yerel adıyla Firenze; İtalya’nın Toscana eyaletnin başkentdir. Adeta bir açıkhava müzesdir. Yüzyıllar boyu ünlü Medici alesi tarafından yönetilen ve bir zamanlar şehir-devlet statüsünde olan bu güzel İtalya kenti aynı zamanda  Rönesans’ın da doğduğu yerdir. Kültür, sanat ve tarih eserlerle dopdolu ve özellikle kültür turizmiyle ilgilenen gezginler için idealdir. Arno Nehri çevresinde kurulan eşsiz Floransa; Da Vinci, Michelangelo, Dante, Machavelli gibi dünyanın en iyleri olarak  kabul edilen pek çok sanatçının doğduğu ve yaşadığı yerdir. Adeta bir açık hava müzesi olan şehir, her sokağında keyifli yaşamın ipuçlarını veriyor. Floransa turu boyunca havada gezen romantizm dalgası tarihin gizemli sayfalarına ve mutfaklardan gelen kokulara karışarak baş döndürmeye yetiyor.

 

Arsto’nun evrenin yapıldığını söylediği hava, su, toprak ve ateş elementlerine; Papa 8. Bonface’nin beşinci element olarak Floransa’yı eklemesi, şehrin dünya tarihindeki yer ve diğer şehrlere olan etkisi hakkında açık bir ipucu olarak görülebilir

Floransa manzarasının ihtişamı, kentin dar sokaklarında dahi adım adım artıyor. Kent Floransa turuna katılanları her eseriyle ve her müzesiyle beklentileri düşürmeden rüya gibi atmosferin içine çekiyor. Tanıdık isimlerin yarattığı koca bir sanat kitabının sayfalarında kayboluyor insan… Floransa’nın gizemini çözmek, lezzetleri bir bir keşfetmek Rönesans’ın sırlarını açığa çıkarmak ve estetiğin en önemli kurallarını öğrenmek için kaybolmak da gerekiyor bu kentte. Sanat ve kültürün baş döndürücü atmosferine Floransa’nın dünyaca ünlü şarapları da eşlik ediyor ve kent birden bire unutulmaz anıların bir parçası haline geliyor. Merdivenleri, meydanları, köprüleri ve dar sokakları yüz yıllık hikâyelerin peşinden sürüklüyor herkesi. Her mekânı ayrı davetkâr Floransa’nın! Bu anlamda Floransa, gezilecek yerleri ve görülecek güzellikleriyle dopdolu bir tatil deneyimi vadediyor. Her bir noktası öyle etkileyici ki bir anda Floransa turuna katılanlar kendilerini şehrin yerlilerinin yaşadığı apartmanların önünde dahi fotoğraf çektirirken buluyor.

Piazzale Michelangelo’da Floransa manzarasına karşı Toscana şaraplarından için ve romantizmi doruklarda yaşayın.  Piazza Della Signoria, heykelleri, çeşmeleri ve pek çok büyüleyici eseriyle Floransa turunuz sırasında vakit geçirmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Davud’un orijinal heykelinin olduğu Galeria Della Accademia, Floransa’da gezilecek yerler arasında başta geliyor. Dünya’nın en önemli müzelerinden Uffizi, Rönesans ustalarının eserlerine hâkim olabileceğiniz bir müze. Kendi koleksiyonları dışında başlı başına bir sanat eseri olan müze binasını mutlaka inceleyin. Floransa’nın en meşhur köprüsü Ponte Vecchio, paralelindeki köprülerden ve bizzat kendisinden fotoğraflanmalı. Bu arada Ponte Veechio’dan geçip Piazzale Michelangelo‘ya çıkabilirsiniz. Duomo di Firenze, Floransa turunuzun en keyifli anlarını geçirebileceğiniz bir meydan. Floransa güzelliklerini gündüz ve gece ayrı sunuyor. Gündüz gezdiğiniz yerleri gece de görmeye gayret edin.  Alışveriş ve hediyelik eşya için merkezde yer alan San Lorenzo Pazarı’na gidebilirsiniz.

Size 4 günlük bir paket organize ettik. Tabii Toskana’nın doğal güzelliklerinin tadını çıkarmak ve Pisa, Venedik gibi çevre kentlere ziyaretlerde bulunmak isterseniz daha uzun bir tatil süreci planlayabilirsiniz.

Tur Detayları

Turun Başlangıç ve Bitiş Noktası

Floransa

Turun Başlangıç Zamanı

Esnek

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

  • 3-gece 4**** şehir merkezi otellerde konaklama : Grand Hotel Cavour, Hotel Laurus al Duomo veya benzeri oteller. 
  • Floransa havalimanı özel araç ve şöförle gidiş geliş transferler
  • Floransa Pass Bileti (1 günlük Hop On Hop Off Tur, Accademia, ve Uffizi Galleries girişleri de dahildir. ) Ayrıca şehrin 70’den fazla noktasını anlatan Vox Şehir Rehberi applikasyonu da (İngilizce) dahildir. 
  • Yemekler: 3 kahvaltı 

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  • Uçaklar
  • Seyahat Sigortası, vize ücretleri
  • Şehir konaklama ücretleri (4**** oteller için 4€ kişi ve gece başına otele ödenecek)
  • Kişisel harcamalar
Tur Notları

Vize Gerekli

Türk vatandaşlarının Italya’ya gidebilmeleri için asgari 6 ay geçerli pasaport ile Schengen vizelerinin olması gereklidir.

Güzergah

1. GünFloransa Geliş

Sizi havalimanından veya tren istasyonundan özel aracımızla alacağız. Otele giriş yaptıktan sonra serbest zaman

 

2. GünFloransa

Kahvaltı sonrası serbest zaman . Hop on Hop Off biletinizle tüm şehri gezebilir şehrin en önemli müzelerine özel giriş kartınızla sıra beklemeden girebilirsiniz. 

Önerimiz turunuza erkenden PIAZZALE MICHELANGELO ve FIESOLE, noktalarında başlayacak şekilde organize etmeniz. 

Daha sonra ACCADEMIA GALLERY,  –Michelangelo nun eserlerini görmek için- Öğleden sonra ise tarihi meydandaki Basilica di SANTA CROCE ‘u ziyaret edebilirsiniz.  

Şehrin sosyal merkezi olan PIAZZA DELLA SIGNORIA ‘ya ardından PALAZZO VECCHIO ve meşhur Loggia de’ Lanzi heykelini görebilirsiniz. Ardından Floransa’nın sembolü , Ponte Vecchio Köprüsü ‘ne gidin. Tur programınızı UFFIZI Galerileri’ inde  bitirin. Burada Rönesans sanatçılarının eserlerini görebilme imkanına sahip olacaksınız. 

 

3. GünFloransa

Kahvaltı sonrası serbest zaman. 

 

4. GünFloransa Dönüş

 

Kahvaltı sonrası özel aracımızla havalimanı veya tren garına transfer. Hizmetlerimizin sonu.

error: Alert: Content is protected !!