|  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

      |  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Kahire

0
Price
From3,900TL
Price
From3,900TL
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

803

Müsait Değil Mi?

Eğer istediğiniz tarihe müsaitlik alamıyorsanız, yeni bir tarih seçin veya Rezervasyon Formunun yanındaki alanı tıklayarak Soru Formu gönderin. Size en kısa zamanda döneceğiz.

 

4 Gün
Kahire
Kahire
Min Age : 6
Max People : 12

Kahire Seyahat Paketi

Nil Nehri boyunca kurulu gizemli şehir Kahire, Mısır’ın başkentidir. Sadece ülkenin değil Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük şehridir. Aynı zamanda 18 milyonluk nüfusu ile oldukça kalabalık bir şehirdir. Şehrin Nil Nehri’nin doğusunda kalan kısmı tarihi eski bölümünü, batı kısmı ise modern tarafını oluşturur. Kültürel ve tarihi gezilere ev sahipliği yapan Kahire, aynı zamanda Mısır gezisi için başlangıç noktasıdır. Firavunlar Dönemi ile başlayan tarihi birçok medeniyete tanıklık etmiştir. Piramitleri, sfenksleri, çöl safarisi, mumyaları, kral mezarları ve zengin tarihi ile unutulmaz bir tatil deneyimi sunar.   Nüfusun yüzde 94’ünü Müslümanlar oluşturur. Şehirdeki cami sayısının çokluğundan “Bin Minareli Şehir” olarak da anılır.
 • Mısır Piramitleri gizemi ve ihtişamı ile sizi hayran bırakacak
 • Tarihin tozlu sayfalarında dolaşmaya hazır olun
 • Tapınaklardan camilere uzanan mistik bir yolculuk Mısır
Kahire’nin İklimi
Kurak çöl iklimi hâkim olan Kahire’de yağış çok nadir görülür. Mevsimler ise yaz ya da kış olmak üzere ikiye ayrılır.  Mayıs ve Ekim ayları arası oldukça sıcak geçer. Ortalama sıcaklık 35 derecedir. Gece gündüz arasında sıcaklık farkı fazladır. Yağış çok az görülür ama Nil nehrinden dolayı nem oranı yüksektir. Mart ve Nisan aylarında toz fırtınaları yaşanabilir.  Kasım ve Nisan ayları arasında kış mevsimi yaşayan Kahire’de bu dönem şehri ziyaret için en uygun zamanlardır. Çünkü hava sıcaklıkları kış mevsiminde gündüz 19-29 derece arasında, akşamları ise 5-11 derece arasında değişir. Çöl rüzgârları, kum fırtınalarının ya da kurak günlerin çok yaşanmadığı Kasım, Aralık, Ocak ve Şubat ayları en popüler turistik aylardır.
Nasıl Gidilir

İstanbul’dan Kahire’ye günün birçok saatinde THY ve Egyptair’in karşılıklı seferleri bulunuyor. Uçuş süresi ise 2 saat.  Bu linke tıklayarak en uygun uçak biletlerini bulabilirsiniz.

Tur Detayları

Turun Başlangıç ve Bitiş Noktası

Kahire

Turun Başlangıç Zamanı

Esnek

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

 • 3 gece 5***** Ramses Hilton Cairo (veya benzeri 5*****) oda-kahvaltı konaklama
 • Kahire havalimanı transferleri ve programlardaki taşıma hizmetleri
 • İngilizce konuşan rehber

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

 • Uçaklar
 • Seyahat Sigortası (Burayı tıklayarak fiyat öğrenebiirsiniz.)
 • Vize ücretleri
 • Rehber için bahşiş
 • Yemekler ve içecekler, kişsel harcamalar
Tur Notları

Vize

Türk vatandaşları Mısır’a girişte 6 ay geçerli pasaport ve Mısır Vize’sine ihtiyaçalrı vardır. Mısır vize başvuruları sonuçlanma süreleri öngörülebilir değildir. 45 yaş altındaki kişilerin başvurularının sonuçlanması birkaç ayı bulabilmektedir. 45 yaş üstündeki kişilerin vize başvuruları başvuru tarihi sonrası 3 iş gününün sonunda neticelenmektedir. Bu süre içerisinde 45 yaş altı başvuru sahiplerinin pasaportları başvuru sahiplerine geri verilmektedir. Soruşturması tamamlanan dosyalar için pasaportlar vize basım işlemleri için 3 iş günlüğüne Konsolosluğa teslim edilecektir. Mısır vize başvurularının geç neticelenmesi ihtimalinden dolayı ücretli otel rezervasyonu ve uçak bileti satın alımı yapmamanızı tavsiye ederiz. Daha fazla bilgiyi Mısır Konsolosluğu Web Sitesi‘nden öğrenebilirsiniz.  

Güzergah

1. GünKahire Geliş

Kahire havalimanında karşılama ve özel araçla otelinize transfer. Serbest zaman

 

2. GünKahire

Kahvaltı sonrası rehberinizle lobide buluşacaksınız. Bütün gün boyunca Kahire ve Mısır’ın alamet-i farikası Memphis & Sakkara ile Giza Piramitleri ve meşhur Sphinx ‘i ziyaret edeceksiniz. Dünyanın yedi harikasından biri olan Giza Piramitleri, Keops, Khefre ve Menkaure’nin piramitlerini barındıran bir kompleks. Meşhur Sfenks heykeli de, yine bu bölgede bulunuyor.

 

 

3. GünKahire

Kahvaltı sonrasında rehberiniz sizi almaya otele gelecek. İlk durağımız Mısır Müzesi. 1857 yılında kurulan müze, dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden biri sayılıyor. Krallar Vadisi’nde yapılan kazılarda elde edilen her eser, müzede sergileniyor. Tutankhamun’un Mezarından mumya koleksiyonuna, antik Mısır mücevherlerinden kraliyet ailesinin giysilerine kadar inanılmaz bir zenginliğe sahip olan bu koleksiyon, tüm ziyaretçileri büyülüyor.

Daha sonra Salah Din Kalesi  ve Mohammed Ali Alabaster Cami ziyaretlerimiz olacak. Gün sonunda Kahire’nin en eski pazar yeri olan Khan El Khalili’de alışveriş imkanı bulacaksınız.

 

4. GünKahire Dönüş

 

Kahvaltı sonrası uçak saatinize göre serbest zaman ve havalimanı transferi. Hizmetlerimizin sonu. Dileyen Nil Nehri Gemi Turu  programına katılabilir veya Hurgada veya Sharm El Sheikh’te tatillerini uzatabilirler.

error: Alert: Content is protected !!