|  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

      |  Uçak & Otel  | Feribot  

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Paros

0
Price
From6,500TL
Price
From6,500TL
Full Name*
Email Address*
Your Enquiry*
* I agree with Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

802

Müsait Değil Mi?

Eğer istediğiniz tarihe müsaitlik alamıyorsanız, yeni bir tarih seçin veya Rezervasyon Formunun yanındaki alanı tıklayarak Soru Formu gönderin. Size en kısa zamanda döneceğiz.

 

[njwa_button id=”9969″]

4 Gün
Atina
Atina
Min Age : 6
Max People : 12

Paros Adası Turu

Kiklad adalarının karakteristik mimarisi olan ufak beyaz kübik evler, begonvil ve yaseminlerle süslenmiş merdivenli dar sokaklar, Ortaçağ’dan kalma kemer ve geçitler… Paros Adası bir masal diyarını andıran, rengarenk bir kültür mirası. Paros Adası, rıhtımdaki yel değirmeniyle misafirlerine hoş geldin diyen küçük bir ada. 770 metre yüksekliğinde tek bir tepeden oluşan bu sevimli ada her beklentinin bir karşılık bulabileceği zengin bir tatil deneyimi sunuyor.

Parikia isimli ana liman adanın merkezi, bir nevi başkenti. Adanın en eski yerleşim yerinin burası olduğunu anlamak için kısa bir yürüyüş yapmak yetiyor. Labirentler gibi dizayn edilmiş dar sokakları her birinin bahçesinde bir begonvil ağacının gölgesinde oturabileceğiniz restoranlara çıkıyor. Öte yandan kale meydanı ve şapelleri ile tarihi dokusunu korumuş şirin bir kasaba Parikia. Panagia Ekatontapiliani (Yüz Kapılı Kilise) isimli kilisesinin ise ilginç bir hikayesi var. Rivayete göre kilisenin günümüze kadar sadece 99 kapısı bulunabilmiş. 100. kapı bulunduğunda ise Bizans İmparatorluğu yeniden yükselişe geçecek ve Konstantinopolis’i geri alacakmış.

Kolimbithres plajında ise suyun berraklığı ve kumların beyazlığı dışında bir doğal güzellik daha var. Yüzyıllar içinde esen kuvvetli rüzgarlar buradaki kayalıklara istiridye kabuğu görünümü vermiş. Kuvvetli rüzgar demişken, Paros Adası’nın sörf sporuna katkılarından bahsetmek gerekiyor. Her yıl dünyanın dört bir yanından uçurtma ve rüzgar sörfçüleri rüzgarın hiç durmadığı güzel Paros Adası’nda buluşuyor. Paros’un 1 km güneyinde kalan yavru adası Anti Paros sahilinden bakanlara bir festival havası yaratan yelkenleri izlemek kaçırılmayacak bir deneyim. Parikia yakınlarındaki Agios Arsenios manastırının güzel komşusu ise Petaloudes de Paros diye de bilinen Kelebekler Vadisi. Yemyeşil bitki örtüsünün ve bereketli ırmağın kıyısına kurulmuş vadinin kendisi kadar gördüğü manzara da eşsiz.  Hareketli ve canlı plaj partilerine ev sahipliği yapan altın kumsallardan, her biri apayrı bir sanat eserini andıran lagünler ve el değmemiş koylarıyla yaz tatiline dair onlarca seçeneği Paros Adası’nda bulmak mümkün. Türk turistler tarafından henüz keşfedilmemiş adanın genel turist kitlesi yerli Yunanlılar, Fransız ve İngilizlerden oluşuyor.

Yemekler

Piso Livadi isimli çok küçük ve sevimli balıkçı köyünde hayatınızda tatmadığınız kadar lezzetli ve taze balıkları yemek mümkün. Yunan salatasını Paroslular kendi usullerine göre biraz değiştirmiş: Lokal krem peynir roka salatasıyla birleşiyor. Yöreye has bir diğer lezzet ise gouna, bir diğer ismiyle uskumru. Bir diğer balıkçı köyü ise Aliki. Türk-Yunan mutfağının yakınlığını Aliki’de iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Çünkü en ünlü mezesi yaprak sarma!  Noussa kasabasında, küçük balıkçı köylerinde ve adanın hemen hemen tüm tavernalarında sipariş vermeseniz bile ikram olarak gelen hafif tatlılar mevcut. Bunların en ünlüsü tuzsuz Yunan yoğurdu üzerinde servis edilen ada reçelleri. Ayva, kayısı, şeftali ve daha nice çeşit ev yapımı reçeller adayı bir kez daha kusursuz kılıyor.

Neler Yapabilirsiniz?

Kelebekler Vadisi’nde Panaxia quadripunctaria cinsi kanatlarının altı kırmızı üstü kadife siyah kelebeklerin ağaçlar içinde oluşturdukları kontrast ile uçuşunu izleyin. Kolimbithres’te bir uçurtma bayramına benzeyen sörf yarışlarını izleyin. Bu renk cümbüşünü kaçırmak istemezsiniz. Paros adası turları su sporları aktivitelerini deneyimlemek için iyi bir fırsat. Katamaran ve yelken gezileri kadar şnorkelli dalış da adada deneyimlenmesi gereken su sporlarından. Tatilde dinlenmek kadar eğlenmek de istiyorsanız Parikia, Chrissi Akti, Pounda, Krios ve Kamnia Plajları sizleri bekliyor.

Paros’a nasıl gidebilirsiniz?

Türkiye’den Paros‘a direkt ulaşım yok. Atina’dan aktarmalı uçakla gidebilirsiniz, ya da Atina’ya uçup, orada Pire Limanı’ndan gemiye binebilirsiniz. Pire’den en hızlı ulaşım ise 4-5 saat süren katamarana binmek. Bu paketimiz Atina çıkışlı olup hızlı katamaranları dahil etmiştir.

Tur Detayları

Turun Başlangıç ve Bitiş Noktası

Atina

Turun Başlangıç Zamanı

Esnek

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler

  • Uçaklar
  • Seyahat Sigortası
  • Şehir konaklama vergisi
  • Vize ve pasaport ücretleri
Tur Notları

Vize Gerekli

Türk vatandaşlarının Yunanistan’a gidebilmeleri için asgari 6 ay geçerli pasaport ile Schengen vizelerinin olması gereklidir.

Yunanistan Şehir Vergileri

Yunanistan 2018 yılı itibari ile otellerde oda başına, müşterilerden çıkış esnasında tahsil edeceği yeni bir Gecelik Şehir Vergisi uygulamasına başlamıştır. Bu vergiler acente tarafından otele ödenemeyeceği için paket programlarımıza dahil edilememektedir. Gecelik Şehir Vergisi:

  • 1* ve 2* oteller için gecelik 0,50 € ,
  • 3* oteller için gecelik 1,50 €,
  • 4* oteller için gecelik 3,00€ ve
  • 5* oteller için gecelik 4,00€ olmak üzere

misafirler tarafından otelde çıkış sırasında ödenmesi gerekmektedir

Güzergah

1. GünAtina Pire - Paros

Atina Pire Limanı’ndan 07:15 itibariyle kalkan hızlı  katamaranla Paros adasına erişim (4 saat sürer) Gelişte karşılama ve otelinize transfer

 

2. GünParos

Kahvaltı sonrası Paros adasında serbest gün.

3. GünParos

Kahvaltı sonrası Paros adasında serbest gün.

4. GünParos - Atina Pire

Kahvaltı sonrası Limana transfer ve 10:45 de kalkan hızlı katamaran ile Atina Pire Limanı’na  ulaşım. Hizmetlerimizin sonu.  

error: Alert: Content is protected !!